BRF1 Grey/Machined
Dimensions: 20" x 9"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x9 5-120 57.1 45
| Manufacturer | Braelin |
| Product code | BRF1-2090-12NF+45C571 |
| Width | 9" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Grey/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 120 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 57.1 |