REV White
Dimensions: 16" x 6.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x6.5 4-100 73.1 41
| Manufacturer | DAI Alloys |
| Product code | DW1361602 |
| Width | 6.5" |
| Diameter | 16" |
| Finish | White |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 4 x 100 |
| Offset | 41 mm |
| CB | 73.1 |