OEM+ TOYOTA Silver
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 5-100 54.1 38
| Manufacturer | DTD Alloys |
| Product code | RTY1750054S |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Silver |
| Seat | Flat |
| Bolt Pattern | 5 x 100 |
| Offset | 38 mm |
| CB | 54.1 |