FC04 Titanium
Dimensions: 17" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x8 5-110 72.6 35
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | FC04A-1780-52TN+35C726 |
| Width | 8" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Titanium |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 110 |
| Offset | 35 mm |
| CB | 72.6 |