GRIT Black Satin
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 8-165.1 121.1 42
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F279-1775-82BT+42C211 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black Satin |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 8 x 165.1 |
| Offset | 42 mm |
| CB | 121.1 |