ELEMENT Black Gloss
Dimensions: 19" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x8 5-114.3 60.1 35
| Manufacturer | Replica |
| Product code | R2121909 |
| Width | 8" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Ball R14 |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 35 mm |
| CB | 60.1 |