R157 Black Gloss
Dimensions: 18" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8.5 5-112 66.5 45
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R157-1885-44BN+45R664 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Ball R13 |
| Bolt Pattern | 5 x 112 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 66.5 |