R250 Black Gloss
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 6-135 87.1 44
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R250-1775-36BN+44C871 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 135 |
| Offset | 44 mm |
| CB | 87.1 |