RS2 Black
Dimensions: 16" x 7"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x7 5-112 57.1 45
| Manufacturer | RTX OE |
| Product code | 082475 |
| Width | 7" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Black |
| Seat | Ball R13 |
| Bolt Pattern | 5 x 112 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 57.1 |