SPARK Black/Machined
Dimensions: 14" x 5.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 14x5.5 4-100 73.1 38
| Manufacturer | RTX |
| Product code | 081042 |
| Width | 5.5" |
| Diameter | 14" |
| Finish | Black/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 4 x 100 |
| Offset | 38 mm |
| CB | 73.1 |