TR60 Black/Red
Dimensions: 16" x 7"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x7 5-100 72.62 42
| Manufacturer | Touren |
| Product code | 3260-6703BR |
| Width | 7" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Black/Red |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 100 |
| Offset | 42 mm |
| CB | 72.62 |