Hubcentric rim 787003
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 8-170 125 40
| Manufacturer | Acier/Steel |
| Product code | 787003 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Grey |
| Seat | Flat |
| Bolt Pattern | 8 x 170 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 125 |