VN105 TORQ THRUST D Black/Machined
Dimensions: 14" x 6"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 14x6 5-120.65 83.06 -2
| Manufacturer | American Racing |
| Product code | VN1054661B |
| Width | 6" |
| Diameter | 14" |
| Finish | Black/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 120.65 |
| Offset | -2 mm |
| CB | 83.06 |