BR08 Black Matte
Dimensions: 20" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x8.5 5-108 63.4 45
| Manufacturer | Braelin |
| Product code | BR08-2085-31FN+45C634 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Black Matte |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 108 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 63.4 |