BR14 Black Satin
Dimensions: 20" x 9"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x9 5-114.3 70.6 45
| Manufacturer | Braelin |
| Product code | BR14-2090-65BT+45C706 |
| Width | 9" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Black Satin |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 70.6 |