BRF1 Grey/Machined
Dimensions: 19" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x8.5 5-108 63.4 40
| Manufacturer | Braelin |
| Product code | BRF1-1985-31NF+40C634 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Grey/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 108 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 63.4 |