AXLE Black/Red
Dimensions: 16" x 6.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x6.5 6-130 84.1 60
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F275-1665-96BT+60R841 |
| Width | 6.5" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Black/Red |
| Seat | Ball R14 |
| Bolt Pattern | 6 x 130 |
| Offset | 60 mm |
| CB | 84.1 |