BANDIT Bronze
Dimensions: 18" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8 5-112 57.1 40
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F277-1880-44ZT+40R571 |
| Width | 8" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Bronze |
| Seat | Ball R13 |
| Bolt Pattern | 5 x 112 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 57.1 |