EV01 Titanium
Dimensions: 19" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x7.5 5-108 63.4 42
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | FE01-1975-31TN+42C634 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Titanium |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 108 |
| Offset | 42 mm |
| CB | 63.4 |