EV06 Grey
Dimensions: 18" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x7.5 5-114.3 67.1 50
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | FE06-1875-65GN+50C671 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Grey |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 50 mm |
| CB | 67.1 |