EV08 Black Gloss
Dimensions: 20" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x8.5 6-135 87.1 44
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | FE08-2085-36BN+44C871 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 135 |
| Offset | 44 mm |
| CB | 87.1 |