IMPRESSION Black Gloss
Dimensions: 20" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x8.5 5-114.3 66.1 45
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F265N-2085-65BN+45F661 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Flat |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 66.1 |