ORBIT Black Matte
Dimensions: 15" x 6.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 15x6.5 4-100 73 40
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F207-1565-49FN+40C730 |
| Width | 6.5" |
| Diameter | 15" |
| Finish | Black Matte |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 4 x 100 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 73 |