STORM II Gunmetal
Dimensions: 18" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x7.5 6-135 87.1 30
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F245-1875-36MN+30C871 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Gunmetal |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 135 |
| Offset | 30 mm |
| CB | 87.1 |