THUNDER Black Matte
Dimensions: 18" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8 5-120 74.1 40
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | F224A-1880-12FN+40C741 |
| Width | 8" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Black Matte |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 120 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 74.1 |