D579 VECTOR Black Matte
Dimensions: 17" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x8.5 6-139.7 108 -6
| Manufacturer | Fuel Offroad |
| Product code | D57917858345 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black Matte |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | -6 mm |
| CB | 108 |