179 Black Matte
Dimensions: 17" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x8 5-127 83.82 10
| Manufacturer | Ion Alloy |
| Product code | 179-7873MB |
| Width | 8" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black Matte |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 127 |
| Offset | 10 mm |
| CB | 83.82 |