XD820 GRENADE Black Gloss
Dimensions: 18" x 9"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x9 6-135 87.1 -12
| Manufacturer | KMC XD Series |
| Product code | XD82089063312NUS |
| Width | 9" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 135 |
| Offset | -12 mm |
| CB | 87.1 |