PR147 Silver/Machined
Dimensions: 20" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x8.5 5-120.65 78.1 0
| Manufacturer | OE Creations |
| Product code | 147S-28060 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Silver/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 120.65 |
| Offset | 0 mm |
| CB | 78.1 |