P3C Black/Machined
Dimensions: 19" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x8 5-112 66.56 40
| Manufacturer | Petrol |
| Product code | 1980P3C405112F66 |
| Width | 8" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Black/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 112 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 66.56 |