REPLICA 167 Black/Machined
Dimensions: 18" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8 6-139.7 77.8 20
| Manufacturer | Replica |
| Product code | R16718001A |
| Width | 8" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Black/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 20 mm |
| CB | 77.8 |