R208 Gunmetal/Machined
Dimensions: 19" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x8.5 5-120 72.6 35
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R208-1985-12MG+35C726 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Gunmetal/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 120 |
| Offset | 35 mm |
| CB | 72.6 |