R222 Gunmetal
Dimensions: 18" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8 5-108 67.1 50
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R222-1880-31MN+50C671 |
| Width | 8" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Gunmetal |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 108 |
| Offset | 50 mm |
| CB | 67.1 |