R237 Silver Gloss
Dimensions: 18" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x8.5 6-139.7 78 20
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R237-1885-83SN+20C780 |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Silver Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 20 mm |
| CB | 78 |