R262 Black Satin
Dimensions: 17" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x8 6-139.7 95.1 55
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R262-1780-83BT+55F951 |
| Width | 8" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black Satin |
| Seat | Flat |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 55 mm |
| CB | 95.1 |