R265 Bronze
Dimensions: 16" x 7"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x7 6-139.7 106.1 25
| Manufacturer | Replika |
| Product code | R265-1670-83ZT+25F061 |
| Width | 7" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Bronze |
| Seat | Flat |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 25 mm |
| CB | 106.1 |