BAJA Silver
Dimensions: 19" x 8.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x8.5 6-132 74.5 50
| Manufacturer | RSSW |
| Product code | AGM963BJS |
| Width | 8.5" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Silver |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 132 |
| Offset | 50 mm |
| CB | 74.5 |