BLITZ Bronze
Dimensions: 16" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x7.5 6-139.7 106.1 20
| Manufacturer | RSSW |
| Product code | AZZ668BBZ |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Bronze |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 20 mm |
| CB | 106.1 |