CARBON Black Gloss
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 5-114.3 60.1 40
| Manufacturer | RSSW |
| Product code | ATA755CRGB |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Flat |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 60.1 |