ARSENIC Black/Machined
Dimensions: 17" x 7"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7 5-100 73.1 42
| Manufacturer | RTX |
| Product code | 082657 |
| Width | 7" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 100 |
| Offset | 42 mm |
| CB | 73.1 |