BLACK WIDOW Black/Machined
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 5-114.3 73.1 42
| Manufacturer | RTX |
| Product code | 081925 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 42 mm |
| CB | 73.1 |