HD-03 Black Gloss
Dimensions: 16" x 7"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x7 5-114.3 64.1 40
| Manufacturer | RTX OE |
| Product code | 083393 |
| Width | 7" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Ball R12 |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 64.1 |