MOJAVE Grey Satin
Dimensions: 17" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x8 6-139.7 93.1 -6
| Manufacturer | Ruffino |
| Product code | RUF811702 |
| Width | 8" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Grey Satin |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | -6 mm |
| CB | 93.1 |