U134 DESPERADO Silver/Machined
Dimensions: 20" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 20x8 6-139.7 90.7 1
| Manufacturer | US Mag |
| Product code | U1342080D8+01R |
| Width | 8" |
| Diameter | 20" |
| Finish | Silver/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 1 mm |
| CB | 90.7 |