STABIL Gunmetal/Machined
Dimensions: 21" x 11"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 21x11 5-130 71.5 40
| Manufacturer | Victor Equipment |
| Product code | 2111VIA405130G71 |
| Width | 11" |
| Diameter | 21" |
| Finish | Gunmetal/Machined |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 130 |
| Offset | 40 mm |
| CB | 71.5 |