HURRICANE Gunmetal Matte
Dimensions: 17" x 8"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x8 6-135 87.1 18
| Manufacturer | Wildland |
| Product code | H178639351887MG |
| Width | 8" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Gunmetal Matte |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 135 |
| Offset | 18 mm |
| CB | 87.1 |