JA2 Black Gloss
Dimensions: 16" x 7"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 16x7 4-100 67.1 38
| Manufacturer | YKW Replicas |
| Product code | RW150120 |
| Width | 7" |
| Diameter | 16" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 4 x 100 |
| Offset | 38 mm |
| CB | 67.1 |