Hubcentric rim X71397
Dimensions: 17" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 17x7.5 6-139.7 93.1 55
| Manufacturer | Acier/Steel |
| Product code | X71397 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 17" |
| Finish | Black |
| Bolt Pattern | 6 x 139.7 |
| Offset | 55 mm |
| CB | 93.1 |