Hubcentric rim 863200
Dimensions: 18" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 18x7.5 6-132 74.5 38
| Manufacturer | Acier/Steel |
| Product code | 863200 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 18" |
| Finish | Black |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 6 x 132 |
| Offset | 38 mm |
| CB | 74.5 |