EV05 Black Gloss
Dimensions: 19" x 7.5"
Please note that the bolt type to be used with this wheel may not be compatible with the original ones on your vehicle. *The pressure sensors may be integrated into the vehicle directly and would therefore not be required with the wheels.
Specifications 19x7.5 5-114.3 66.1 45
| Manufacturer | Fast Wheels |
| Product code | FE05-1975-65BN+45C661 |
| Width | 7.5" |
| Diameter | 19" |
| Finish | Black Gloss |
| Seat | Conical 60* |
| Bolt Pattern | 5 x 114.3 |
| Offset | 45 mm |
| CB | 66.1 |